Ostatni dzień programu stypendialnego „Aktywni dla Polski”

Rano, 2 sierpnia Michał Wójcik, wiceprezes Instytutu Andersa oraz Paula Matłacz, uczestniczka VI edycji programu stypendialnego „Aktywni dla Polski”, związana z organizacją Serce Polski i z polską szkołą w Bredzie, byli gośćmi Poranka między Wisłą i Bugiem TVP3 Lublin.

Uczestnicy programu ostatni dzień szkoleń rozpoczęli od nauki promowania organizacji w social mediach. Szkolenie poprowadzili Marcin Kruk i Agata Smyła z agencji eventowej Promoters. Prowadzący przekazali przedstawicielom organizacji polonijnych szereg rad, żeby działania podejmowane przez ich organizacje były lepiej widoczne w mediach społecznościowych.

Po południu odbyło się spotkanie specjalne, celem którego było zainspirowanie tegorocznych stypendystów programu „Aktywni dla Polski” do twórczego i aktywnego działania na rzecz naszej ojczyzny i Polaków mieszkających poza jej granicami. Absolwent ubiegłorocznej edycji programu stypendialnego dla Polonii, Artur Olszewski oraz Anna Raflik byli gośćmi specjalnymi podczas ostatniego panelu szkoleniowego „Aktywnych dla Polski”. Artur wspólnie z Anią założyli Fundację Polskie Gniazdo, która zrzesza społeczność polską w Niderlandach jednocześnie promując polską kulturę. Podczas spotkania podzielili się swoim doświadczeniem. Mówili o misji organizacji polonijnych, o tym w jaki sposób być wizytówką swojej organizacji oraz jak zachęcić Polaków do działalności społecznej. Nasi goście podkreślili, że za każdą organizacją kryją się przede wszystkim ludzie i należy zawsze o tym pamietać.

Program Stypendialny im. Prezydenta RP na Uchodźstwie Stanisława Ostrowskiego „Aktywni dla Polski” jest realizowany przez Instytut Andersa oraz dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu „NOWEFIO 2021-2030”