www.pomnik-andersa.pl

Ufundujmy wspólnie wykonanie popiersia Generała Władysława Andersa!

Z inicjatywy Ambasador RP we Włoszech Anny Marii Anders oraz Ambasadora RP w Wielkiej Brytanii Arkadego Rzegockiego – Instytut im. gen. Władysława Andersa oraz Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II ogłaszają niezwykłą inicjatywę mającą na celu uhonorowanie postaci generała Władysława Andersa w 50. rocznicę jego śmierci, która przypada na rok 2020. Pragniemy wspólnymi siłami naszych rodaków w kraju i na emigracji ufundować popiersie generała autorstwa mistrza Andrzeja Pityńskiego – polskiego rzeźbiarza mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, Kawalera Orderu Orła Białego, członka Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, znanego przede wszystkim jako autora słynnego pomnika katyńskiego w Jersey City w USA.

Celem Kampanii jest pozyskanie funduszy na wykonanie i odlew popiersia, jego zabezpieczenie oraz transport do Wielkiej Brytanii ze Stanów Zjednoczonych. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 65 tysięcy złotych.

Jesteśmy przekonani, że ta obywatelska i społeczna inicjatywa na rzecz zaprezentowania naszej polskiej narracji historycznej w przestrzeni międzynarodowej to istotny krok na rzecz pozytywnej promocji Polski i naszego dziedzictwa na świecie.

Zapraszamy wszystkich, którym droga jest historia niepodległej RP do wsparcia realizacji tego szlachetnego celu. Wierzymy, że razem może nam się to udać!

Zbiórkę wesprzeć można poprzez stronę: www.pomnik-andersa.pl


<- Powrót do Aktualności